سه شنبه 25 تير 1398 _ 13 ذو القعدة 1440 _ 16 ژوئیه 2019
فارسی | English
 منوی اصلی
 
  كتابخانه دانشكده


 

معرفی کتابخانه دانشکده علوم تربیتی و روانشناسیهمزمان با تأسیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی در سال 1383کتاب های دانشکده نیز که بسیاری از آنها قبلأ خریداری شده بود و در کتابخانه مرکزی موجود بود به محل  کتابخانه ادبیات و علوم انسانی انتقال یافت.

در سال 1389 با انتقال دانشکده به محل کنونی واقع در ساختمان شهدا به همت جناب آقای دکتر زوار ریاست محترم دانشکده در سال 1390 رسمأ کتابخانه دانشکده در محل کنونی با مساحت در حدود 250 متر مربع افتتاح و از 16 آذر ماه همان سال و همزمان با روز دانشجو کار خود را شروع نمود.

اکنون کتابخانه دانشکده علوم تربیتی با دارا بودن نزدیک به 8745 جلد کتاب که بیش از 995 جلد آن لاتین ، 350  جلد کتاب های مرجع ، مابقی کتاب فارسی و همچنین مجلات اهدایی از سوی اعضای هیئت علمی با تعداد در حدود 200 جلد به فعالیت پرشتاب خود ادامه می دهد.

همه ساله منابع درخواستی دانشجویان از طریق مسئول کتابخانه به ریاست دانشکده ارسال و با تأیید مدیران گروه های پنج گانه از طریق نمایشگاه بین المللی کتاب و یا از سایر مراکز خریدار ی می گردد.

نرم افزار کتابخانه

در تابستان 1392 به همت معاونت پژوهشی دانشگاه آخرین و پیشرفته ترین نرم افزار موجود در اکثر کتابخانه های دانشگاهی بزرگ ایران در این دانشگاه به جای نرم افزار پارس آذرخش و با عنوان Digilib راه اندازی گردید که کتابخانه دانشکده نیز با اتصال به این نرم افزار از سالتحصیلی 93-92به فعالیت خود با شتاب بیشترادامه می دهد.باسیستم جستجوی پیشرفته از طریق اینترنت (پورتال دانشگاه) می توان در اندک مدتی کتاب مورد نظر را در هر یک از کتابخانه های مرکزی و یا دانشکده ها پیدا نمود.

موضوعات اصلی کتابخانه و نحوه ی اداره ی آن

مباحث اصلی کتابخانه،گروه های پنج گانه دانشکده،شامل کتاب های روانشناسی،علوم تربیتی ،تربیت بدنی،مطالعات خانواده،علم اطلاعات و دانش شناسی و سایر منابع مرتبط می باشد.نحوه اداره کتابخانه همانند سایرکتابخانه های این  دانشگاه بصورت قفسه بسته می باشد.
کلیه منابع قابل امانت هستند به جز منابع مرجع و پایان نامه ها که صرفأ جهت استفاده در قرائت خانه کتابخانه و با ارائه کارت ملی امانت موقت داده می شود.

مقررات کتابخانه دانشکده

1)امانت

مقطع کارشناسی 2 جلد

مقطع کارشناسی ارشد 3 جلد

مقطع دکترا و اعضای هیأت علمی 5 جلد

لازم به ذکر است که هر عضو همین تعداد کتاب را نیز می تواند از کتابخانه مرکزی برای 30 روز داشته باشد.

2)در صورت دیر کرد،جریمه به هر کتاب تعلق گرفته و برای مبلغ بیشتر از30000ریال  وضعیت عضو تا تسویه حساب کامل به صورت تعلیق درخواهد آمد.

3)در صورت وارد شدن هر گونه خسارت،اعم از پاره شدن، گم شدن و...به کتاب،اصل کتاب باید خریداری و تحویل کتابخانه داده شود در ضمن هزینه ی فهرست نویسی کتاب نیز دریافت خواهد شد.

4)در صورت استفاده دانشجویان از کارت ملی دیگران،عضویت هر دو نفر به مدت یک نیم سال به حالت تعلیق درخواهد آمد.

لازم به ذکر است تمدید کتب به مدت دو ماه یا بیشتر تنها به تشخیص مسئول کتابخانه امکان پذیر است.

مدیریت کتابخانه:  مینا رسول زاده      تلفن داخلی:2471          

ساعات کار کتابخانه:16-8 به جز ایام تعطیل می باشد.

محل کتابخانه:طبقه همکف دانشکده علوم تربیتی،جنب خودپرداز (ATM )

پورتال کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه  به آدرس
http://plib.azaruniv.ac.ir / می باشد که  دارای جستجوی منابع بدون مراجعه حضوری ، اطلاعات کتابشناسی ، جستجوی تمام متن و تورق صفحات نخست منابع و جستجوی منابع دیجیتال است .

 


 

 

   

 
 
اعضا آنلاین : 0
امروز : 133
ديروز : 641
 
 ورود
نام کاربری:  
کلمه عبور:  
 
کلمه عبور را فراموش کردم
عضویت در سایت